Wiedza
Wiedza workplace dopasowana do Twoich potrzeb
Rozumiejąc Twoje potrzeby, dzielimy się inspiracjami i dobrymi praktykami ze świata workplace, które łatwo wdrożysz w swojej organizacji. Na naszym blogu zawsze znajdziesz aktualne treści, podzielone na pięć kategorii: Podstawy workplace, Trendy, Inspiracje, Case studies oraz Usługi. Dołącz do społeczności stałych czytelników i przekaż wiedzę dalej!
WYSZUKAJ
Ostatnie
Trendy workplace, które zdominowały 2024 rok
2024 rok to czas kolejnych zmian na rynku workplace. Zwiększone wymagania dotyczące pracy hybrydowej, rosnąca popularność mobilnych rozwiązań meblowych oraz uwzględnienie neuroróżnorodności w planowaniu przestrzeni to tylko niektóre z trendów, jakie zdominowały polski rynek. Aby sprostać tym zmianom, firmy muszą elastycznie dostosować swoje biura do dynamicznie zmieniających się potrzeb pracowników. Jakie wyzwania i szanse niesie ze sobą ten czas dla organizacji? Przeczytaj nasze podsumowanie i zobacz, jak skutecznie wspierać pracowników oraz strategię biznesową firmy w nadchodzącym roku!
Wellbeingowa przestrzeń pracy – czym jest i jak podejść do niej „z głową”?
W wielu firmach dbanie o dobrostan pracowników sprowadza się wyłącznie do długiej listy benefitów. Tymczasem wellbeing to nie tylko wewnętrzna polityka benefitowa. To strategia, która pozwala osiągnąć organizacji odpowiedni poziom efektywności działań, z poszanowaniem dostępnych zasobów, poprzez dbanie o dobrostan, świadomość pracowników, a także… dobrze zorganizowane biuro. Czasy pracy rozproszonej są świetną okazją do tego, by przyjrzeć się swoim przestrzeniom i zastanowić, czy nie potrzebują odświeżenia lub zmiany. Sprawdź, jak miejsce pracy wpływa na dobrostan pracowników i wykonaj pierwszy krok, aby wpisać biuro w strategię wellbeingową Twojej firmy!
Inkluzywne spotkania hybrydowe – jak aranżować przestrzenie do spotkań hybrydowych?
Jednym z istotnych wyzwań pracy hybrydowej jest zachowanie inkluzywności oraz równości wśród wszystkich pracowników – niezależnie od tego czy wykonują swoje obowiązki w biurze, czy w domu. Dotyczy to również spotkań, które źle zorganizowane mogą przyczynić się do wykluczenia pracowników zdalnych i zmniejszenia poczucia więzi z organizacją i zespołem. Wychodząc naprzeciw temu zagadnieniu, przygotowaliśmy kilka praktycznych inspiracji w zakresie aranżacji przestrzeni do spotkań hybrydowych. Nasze wskazówki odpowiadają zróżnicowanym potrzebom wszystkich pracowników i wspierają inkluzywne środowisko pracy. Korzystając z nich, możesz mieć pewność, że Twoje spotkania hybrydowe będą zorganizowane w sposób sprzyjający współpracy, zachęcający do uczestnictwa i promujący poczucie przynależności wśród wszystkich członków zespołu. Owocnej lektury!
Neuroinkluzywne biuro
w 8 krokach
Konieczność uwzględnienia inkluzywności oraz neuroróżnorodności w miejscu pracy coraz częściej staje się przedmiotem wewnętrznych strategii i komunikacji marek. To wspaniale, że firmy dostrzegają wagę tych koncepcji, ale nie wystarczy tylko o nich mówić – ważne, by przekuć wiedzę o różnorodności ludzkiego mózgu, a więc i różnych potrzebach pracowników, w realne działania. Właśnie dlatego przygotowaliśmy dla Ciebie zbiór dobrych praktyk, które możesz wdrożyć, aby stworzyć przyjazne, neuroinkluzywne biuro. Korzystając z naszych wskazówek, pomożesz swoim pracownikom w pełni wykorzystać ich potencjał oraz zbudujesz pozytywną kulturę pracy, która uznaje i celebruje to, jak pięknie się od siebie różnimy. Przeczytaj artykuł i zacznij już teraz!
Zmiany w przepisach BHP – nowe wymagania dotyczące stanowiska pracy
17 listopada 2023 roku weszły w życie nowe przepisy dotyczące bezpieczeństwa i higieny pracy na stanowiskach wyposażonych w monitory ekranowe. Z jakich elementów, w świetle nowych wytycznych BHP, składa się stanowisko pracy? Jakie obowiązki nakłada na pracodawcę nowe rozporządzenie? I wreszcie kiedy oraz jakie modyfikacje należy wprowadzić w biurach? Przeczytaj nasze krótkie podsumowanie, aby przygotować się na nadchodzące zmiany!
Poznaj naszego eksperta: Anna Dziadkowiec, Workplace Partner, Chief Wellbeing Officer [WYWIAD]
Poznaj Annę Dziadkowiec – naszą ekspertkę wellbeingu w miejscu pracy! Jako socjolożka, badaczka, konsultantka oraz współzałożycielka Workplace Team, Ania pomaga tworzyć biura dopasowane do potrzeb pracowników i strategii biznesowej firmy. Jej pasja do wellbeingu sprawiła, że jako jedna z pierwszych osób w Polsce zdobyła prestiżowy tytuł “Master Chief Wellbeing Officer”. W rozmowie z Natalią Zwierzchowską z Wellbeing Institute dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem, jak dbać o wellbeing własny oraz dobrostan swoich Klientów. Dopiero rozpoczynasz pracę z wellbeingiem w swojej organizacji? Zobacz, jakie rady ma dla Ciebie nasza ekspertka!